1217338
VAS, porslin. Kanton, Qingdynastin, 1800-tal.
Vas, porslin. kanton, qingdynastin, 1800-tal.

Dekor i famille rosefärger, med motiv av figurer i palatsmiljö. Höjd 43,5 cm.

Slitage. Mistor. Bränningssprickor.

Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)707 15 77 12

Utropspris
4 000 SEK