Kannan stämplad Nordisk Silverkonst Helsingborg 1946, höjd 12 cm, vikt ,348 gram.
Skålen stämplad K Andersson Stockholm 1939, diameter 13 cm, vikt 182 gram.
Burk med lock stämplad CG Hallberg Stockholm 1948, höjd ca 15 cm, vikt 340 gram. Total vikt 870 gram
Bruksslitage. Repor.