KANNA, SKÅL samt BURK med lock silver 1930/40-tal

Kannan stämplad Nordisk Silverkonst Helsingborg 1946, höjd 12 cm, vikt ,348 gram.
Skålen stämplad K Andersson Stockholm 1939, diameter 13 cm, vikt 182 gram.
Burk med lock stämplad CG Hallberg Stockholm 1948, höjd ca 15 cm, vikt 340 gram. Total vikt 870 gram

Bruksslitage. Repor.

Utropspris
3 000 SEK
Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
Teamleader
+46 (0)767 81 06 13