Militaria Ordnar & Medaljer
1219051
FÖRTJÄNSTTECKEN och MEDALJER, 6 st, Finland 1900-tal.
FÖrtjÄnsttecken och medaljer, 6 st, finland 1900-tal.

Riddartecknet av I klass av Finlands Lejons orden, 38 mm.
2 Fortsättningskrigets 1941-1945 minnesmedaljer, 30 mm.
Finska Idrottens guld förtjänstkors, 40 mm.
Flygvapnets minneskors med luftvärnets plakett, 40 mm.
Försvarets medalj, 29 mm.
Soldatgossarnas Traditionsförbunds förtjänsttecken, brons, 32 mm.

Åldersrelaterat slitage.

Utropspris
250 EUR