WÜRTTEMBERGISCHE METALLWARENFABRIK, UPPSATSSKÅL, försilvrad, tidigt 1900-tal
Försilvrad koppar. Stiliserad organisk dekor. Höjd 24 cm, diameter 28 cm.
Smärre slitage. Smärre buckla. Instatsskål saknas.