Diverse Nysilver
1221288
Württembergische Metallwarenfabrik (WMF)
(Tyskland, Född 1853)
WÜrttembergische metallwarenfabrik, uppsatsskÅl, försilvrad, tidigt 1900-tal.

WÜRTTEMBERGISCHE METALLWARENFABRIK, UPPSATSSKÅL, försilvrad, tidigt 1900-tal

Försilvrad koppar. Stiliserad organisk dekor. Höjd 24 cm, diameter 28 cm.

Smärre slitage. Smärre buckla. Instatsskål saknas.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - V36
Jessica Löfgren
Jessica Löfgren
+46 (0)727 43 08 79

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
2 500 SEK