Bemålat trä, med motiv av ruyiformade moln samt karaktärer. Två dörrar, underdel med bakomliggande hyllplan. Mått 41,5x42 cm. Höjd 84 cm.
Slitage, märken, repor. färgbortfall. Dekorbortfall. Torksprickor.