Bredd 112 cm, djup 60 cm, höjd 79,5 cm. Löstagbar borddskiva i sten, 109 x 58,5 cm.
Bordsskivan med fläckar och repor, undre sidan med blyertsritningar och -streck. Enstaka fanerskador och lagningar. Senare målning.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10