Värdera enkelt digitalt – vi hämtar

Läs mer och värdera här

Allmoge
1222811
DALATUPPAR, tre stycken, Nils Olsson, Hemslöjd, Nusnäs, 1900-tal.
Dalatuppar, tre stycken, nils olsson, hemslöjd, nusnäs, 1900-tal.

Bemålat trä. Höjd 37 - 56 cm.
Två av tre är etikettmärkta.

Stora tuppen med lagning vid foten. Smärre skrapmärken och färgbortfall.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - V23
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist äldre måleri
+46 (0)739 400 801

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Auktionen avslutas

21 timmar 13 minuter
3 000
278
311
Utropspris
4 000 SEK
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 3 200 SEK. Läs mer.
Budhistorik (6 bud)
31 mar 9:40
3 000 SEK
31 mar 9:40
3 000 SEK
31 mar 9:39
2 400 SEK
31 mar 9:39
2 200 SEK
29 mar 21:29
1 800 SEK