SPEGEL med kosolbord, gustaviansk stil, 1900-talets början.
Förgylld och bronserad. Delvis träskuren dekor samt av pastellage. Målat dekorfält på krönet. Fasettslipat glas. Bordsskiva av marmor. Spegelns höjd 185, bredd 75, bordets bredd 84, djup 50, höjd 53 cm.
Smärre slitage. Dekorbortfall.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.