Diverse Övrigt
1225070
KLOCKSTÄLL, gjutjärn, troligen Berlin, ca 1820-30-tal.
KlockstÄll, gjutjärn, troligen berlin, ca 1820-30-tal.

Klockställ eller fickursställ av gjutjärn. På fyrsidigt postament med lyrformad överdel. Höjd 23 cm.

Obetydligt slitage.

Utropspris
2 500 SEK