Tredelat skrivbord fanerat med mahogny. Åtta lådor. Längd 123, bredd 62, höjd 77 cm. Stolens sitthöjd ca 49, höjd 83 cm. Nyckel finns.
Slitage, repor, märken. Nyckel finns.