ILMARI TAPIOVAARA, MATBORD, Edsbyverken, 1950-/60-tal
Ben av bok, teakfanerad skiva. Iläggsskiva 45 cm bred.
Längd 120-165 cm. Bredd 80 cm. Höjd 73 cm.
Slitage. Repor. Märken. mindre fanerskada.