Leopardmönstrat quiltat kalvskinn med nitar i guldfärgad metall. Top-handle samt guldfärgad kedja. Märkt "VALENTINO GARAVANI made in Italy". Ca 23 x 16 x 7 cm.
I mycket bra vintage skick. Visar mindre tecken på användning och slitage. Vissa repor och veck kan vara synliga. Läder och metalldelar kan uppvisa viss patina genom oxidering.