Quiltat jeanstyg med nitar i guldfärgad metall. Fransar på sidorna. Top-handle i jeanstygmed nitar. Märkt WVALENTINO GARAVANI made in Italy". Ca 24 x 15 x 7 cm.
I mycket bra vintage skick. Visar mindre tecken på användning och slitage. Vissa repor och veck kan vara synliga. Läder och metalldelar kan uppvisa viss patina genom oxidering.
Kedja saknas