Diverse Övrigt
1225992
Empire
(Sverige, 1810-1840)
Samovar, empire, tidigt 1800-tal.

SAMOVAR, Empire, tidigt 1800-tal.

Samovar av koppar och mässing. Försilvrade hänklar med egyptiserande karyatider. Höjd 57 cm.

Slitage, smärre lagningar.

Utropspris
2 500 SEK