1225996
FAT, 5 stycken, tenn, Sverige, 1700-tal och 1800-tal.
Fat, 5 stycken, tenn, sverige, 1700-tal och 1800-tal.

Fem stycken fat av tenn, olika svenska gjutare. Diameter 23-39 cm.

Skador, slitage, lagningar.

Utropspris
3 000 SEK