Klockor & Ur Bordsur
1227194
BORDSPENDYL, Louis XVI-stil. 1800/1900-tal
Bordspendyl, louis xvi-stil. 1800/1900-tal.

Bronserad, emaljerad urtavla med romerska siffror. Rikt skulpturala dekorelement bla i form av mansfigur, druvklasar. Längd ca 41 cm. Höjd ca 35 cm.

Ej funktionstestad. Slitage. Lösa delar. Saknar glas. Skador.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - V20
Fredrik Karlsson
Fredrik Karlsson
Gemmolog, värderare
+46 (0)767 81 06 06

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
2 000
189
207
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (3 bud)
27 maj 12:07
2 000 SEK
27 maj 12:07
1 900 SEK
24 maj 18:14
1 800 SEK