BYRÅ, Sengustaviansk stil, signerad och daterad 1911.
Mahogny med skiva av marmor. Tre lådor, beslag av mässing. En låda med påskrift "Förfärdigad af A. Christiansson Anno 1911 i Ystad". Bredd 95,5. Djup 50. Höjd 86 cm.
Slitage. Nagg. Fanerskador. Dekorbortfall. Bakstycke med skador.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.