Diverse Övrigt
122791

FLASKSCHATULL, 1800-tal.

Flaskschatull, 1800-tal.
Flaskschatull, 1800-tal.
Flaskschatull, 1800-tal.
Flaskschatull, 1800-tal.

Invändigt klätt med sammet. 3 olika flaskor med slipad och pantoraferad dekor. L 23, b 12, h 23.

Slitage, repor. Flaskorna ej ursprungligen tillhörande, nagg och invändiga beläggninger. Senare sammet med slitage. Beslag delvis senare.

Utropspris
1 200 SEK