Konst Grafik
122819

Utagawa Toyoshige Toyokuni II

(Japan, 1777-1835)

TOYOKUNI II, diptyk, träsnitt. 1800-talets början.

Interiörsbild med kvinna och man. Bildstrl 35 x 48.

Fläckar. Slitage.

Utropspris
1 200 SEK