POUL CADOVIUS, hyllsystem, "Royal System", Danmark.
Teak. Vissa delar märka Made in Denmark.
5 lister för vägghängning 198 cm
1 hyllplan med lådor 80 x 30 cm
1 hyllplan med lådor 80 x 38 cm
3 tidningshyllplan 80 x 30 cm
10 hyllplan 80 x 24 cm
1 hyllplan 80 x 48 cm
1 hyllplan 80 x 38 cm
1 hyllplan 80 x 30 cm
1 hyllplan 80 x 20 cm
Konsoler av mässingsfärgad metall.
Totala mått ca 320 x 198 cm.
Repor. Smärre fläckar. Fanerskador. Mindre skador. Två hyllplan med hål i bakkant.