HAGENAUER, skulptur, brons, Wien, ca 1930.

Skulptur av brons stämplad: "MADE IN VIENNA AUSTRIA". Föreställande byst av man i profil. Bredd 32, höjd 32 cm.

Obetydligt slitage. En skruv kompletterad.

Utropspris
7 000 SEK