Skrivbord fanerat med valnöt. Skuren dekor. Genombruten sarg. Fem lådor. Svängda ben på hjultrissor. Bredd 113, djup 72, höjd 92 cm. Nyckel finns.
Slitage. Skador.
Nils Petzäll.