SKRIVBORD, nyrokoko, 1800-talets andra hälft.

Skrivbord fanerat med valnöt. Skuren dekor. Genombruten sarg. Fem lådor. Svängda ben på hjultrissor. Bredd 113, djup 72, höjd 92 cm. Nyckel finns.

Slitage. Skador.

Proveniens

Nils Petzäll.

Utropspris
4 000 SEK