Möbler Speglar
1229258
SPEGEL, empire, 1800-talets första hälft.
Spegel, empire, 1800-talets första hälft.

Dekor i pastellage i form av sfinxer, bladverk, samt fleuroner. Höjd 67, bredd 41 cm.

Dekorbortfall. Sprickor. Senare bemålad. Slitage.

Utropspris
2 500 SEK