Konst Grafik
1229868
Anders Zorn
(Sverige, 1860-1920)
Anders zorn, etsning signerad med blyerts.

ANDERS ZORN, etsning signerad med blyerts

"Självporträtt i vargskinnspäls", 1916, blidyta ca 17,5 x 12 cm

Ej examinerad ur ram. Gulnad. Missfärgningar.

Proveniens

Arthur H Halo & Co New York

Asplund 270, Hjert & Hjert 164.

Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
+46 (0)767 81 06 13

Utropspris
8 000 SEK