1230592
SKÅL, lackerat trä. Japan, Zohiko Company.
SkÅl, lackerat trä. japan, zohiko company.

Grund form på tre fötter, dekorerad med guldfiskar bland vågformationer. Märkt Heian Zohiko. Diameter 35,5 cm. Wooden box accompanies the piece.

Slitage.

Proveniens

Purschased at Bonhams 2010.

Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Slutpris
4 000
383
429
Utropspris
6 000 SEK
Budhistorik (2 bud)
25 jun 17:10
4 000 SEK
24 jun 8:59
1 000 SEK