Konst Fotografi
1230672
Robert Doisneau
(Frankrike, 1912-1994)
Robert doisneau, gelatinsilverfotografi, stämplad a tergo.

ROBERT DOISNEAU, gelatinsilverfotografi, stämplad a tergo.

Kvinna, man och hund på däck, 18 x 21 cm. Oramad.

Smärre slitage.

Placering: Mastgatan 4-6, Gamla Hamnen, 00160 Helsingfors - C1
Övrigt

Stämplar:"Photo Robert Doisneau, Alé 35-59 / 46 Place Jules Ferry 46, Montroque, Seine / C.C. Chéques Postaux / Paris 395.795 / R.M: 68.987" och "Le Parisien libéré, Archives".

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

171
1 720
207
Utropspris
500 EUR
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (5 bud)
12 feb 16:43
171 EUR
11 feb 16:53
161 EUR
7 feb 11:59
150 EUR
6 feb 16:22
120 EUR
5 feb 16:46
100 EUR