Konst Grafik
1230693
Francisco Goya Y Lucientes
(Spanien, 1746-1828)
Francisco goya y lucientes, etsningar 2 st.

FRANCISCO GOYA Y LUCIENTES, etsningar 2 st

"El Cid Campeador lanceando otro toro" (pl 11 ur Tauromaquia), bildyta 21,5 x 31 cm
"Los Moros hacen otro capeo en plaza con su albornoz " (pl 6 ur Tauromaquia), bildyta 20 x 31 cm.

Åldersrelaterat slitage. Uppfästa på papper i över marginal. Ytslitage. Fläckar.

Övrigt

Publicerades första gången 1816.

Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
+46 (0)767 81 06 13

Utropspris
4 000 SEK