FRANCISCO GOYA Y LUCIENTES, etsningar 2 st
"El Cid Campeador lanceando otro toro" (pl 11 ur Tauromaquia), bildyta 21,5 x 31 cm
"Los Moros hacen otro capeo en plaza con su albornoz " (pl 6 ur Tauromaquia), bildyta 20 x 31 cm.
Åldersrelaterat slitage. Uppfästa på papper i över marginal. Ytslitage. Fläckar.
Publicerades första gången 1816.