LAMPA samt tre delar porslin. Sen Qingdynasti.

Olika dekor i famille rosefärger. Höjd vas 27 cm. Höjd med montering 52 cm. tekannans höjd 12,5 cm. Tazzans diameter 13 cm. Burkens höjd 10,5 cm.

Slitage. Tekanna med nagg på locket. Tazzan med kantnagg. Burk med nagg på locket.

Utropspris
3 000 SEK