Möbler Fåtöljer & Soffor
1236033
Carl Malmsten
(Sverige, 1888-1972)
Carl malmsten, fåtölj, 1900-talets andra hälft.

CARL MALMSTEN, fåtölj, 1900-talets andra hälft.

Ben av björk. Helklädd fåtölj med ylletyg. Skyltmärkt. Sitthöjd 40, bredd 67 cm.

Slitage.

Utropspris
2 500 SEK