TAKRYTTARE, tre stycken, keramik. Kina, 1900-tal.

Sittande mytologiska djur. Höjd 32-42 cm.

Slitage. Nagg, en del skadad. Dekorbortfall, färgbortfall. Krackelyr, bränningssprickor.

Klubbat pris
1 500
133
139
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (3 bud)
30 aug 2020 10:37
1 500 SEK
29 aug 2020 11:17
400 SEK
24 aug 2020 23:59
300 SEK