Organisk form, fanerat med mahogny. Oktogonala ben av ek. Längd 105, bredd 98, höjd 58 cm.
Smärre slitage. Smärre fläckar. Fanerskador.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10