Diverse Övrigt
1238171
SAMLING KUNGLIGA OCH ADLIGA LACKSIGILL, 1800-tal
Samling kungliga och adliga lacksigill, 1800-tal.

Ca 230 stycken sigill monterade i album, bladstorlek ca 35 x 27 cm. Omfattar bl a Carl X, XII och XIII, Hedvig Eleonora, Ulrika Eleonora dy, Lovisa Ulrika m fl samt grevliga, friherrliga och adliga ätter på Sveriges Riddarhus.

En del blad samt sigill lösa och med skador.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - L54 - Visas på begäran
Christian Olsén
Christian Olsén
Filialchef Västberga
+46 (0)703 09 56 57

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
3 400
330
391
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (11 bud)
6 aug 18:34
3 400 SEK
6 aug 18:34
3 200 SEK
6 aug 18:33
3 000 SEK
6 aug 18:33
2 800 SEK
3 aug 19:07
2 400 SEK