Belysning Taklampor
1239789
Lisa Johansson-Pape
(Finland, 1907-1989)
Lisa johansson-pape, taklampa, orno 1900-talets mitt.

LISA JOHANSSON-PAPE, TAKLAMPA, Orno 1900-talets mitt.

Opalglas, grålackerad metall och mässing. Diameter 43 cm, höjd ca 28 cm. Bär tillverkarens stämpel.

Slitage. Elektrifieringen garanteras inte av Bukowskis.

Placering: Mastgatan 4-6, Gamla Hamnen, 00160 Helsingfors - H22
Nan Jarjis
Nan Jarjis
Specialist silver och design
+358 (0)50 340 5492

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

140
1 466
157
Utropspris
250 EUR
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (3 bud)
23 jun 15:47
140 EUR
23 jun 5:05
130 EUR
17 jun 11:23
120 EUR