Rund bemålad urtavla med arabiska siffror inskriven i trumma, flankerad av putto med pilbåge och trumpinne av patinerad och förgylld brons, på postament av marmor, höjd ca 77 cm Nyckel finns.
Åldersrelaterat slitage. Ej funktionstestad. Repor. Nagg.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.