SKÄNKSKÅP, NYRENÄSSANS STIL, 1900-talets andra hälft.

Tvådelat. Överdel med pardörr i glas. Framskjutande underdel med två lådor samt pardörr. Längd 127 cm. Djup 50 cm. Höjd 202 cm. Nyckel finns.

Åldersrelaterat slitage. Senare målning.

Utropspris
3 000 SEK