1241948
TALLRIKAR, 16 st, kompaniporslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Tallrikar, 16 st, kompaniporslin. qingdynastin, 1700-tal.

Dekor i underglasyrblått, med motiv av blommor, flodlandskap. Diameter 22-23 cm.

Slitage. Sprickor. nagg.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - B1
Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)707 15 77 12

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Auktionen avslutas

1 dag 23 timmar
4 100
398
474
Utropspris
4 000 SEK
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 4 300 SEK. Läs mer.
Budhistorik (8 bud)
3 aug 22:30
4 100 SEK
3 aug 22:24
3 900 SEK
3 aug 22:24
3 879 SEK
1 aug 19:26
3 700 SEK
1 aug 16:30
3 500 SEK