Diverse Övrigt
1242901
STRYKJÄRN, 1600-talets andra hälft.
StrykjÄrn, 1600-talets andra hälft.

Mässing med trähandtag. Längd 16 cm.

Åldersrelaterat slitage. Lagningar. Torrsprickor. Märken. Möjligen senare delar.

Placering: Carlsgatan 54, 211 20 Malmö - B1
Ellinor Bylander
Ellinor Bylander
Värderare. Tjänstledig.

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Auktionen avslutas

7 timmar 25 minuter
600
57
64
Utropspris
3 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 650 SEK. Läs mer.
Budhistorik (3 bud)
2 jul 22:45
600 SEK
2 jul 21:17
550 SEK
30 jun 14:08
500 SEK