Bertil Fridhagen

(Sverige, 1905-1993)
Bertil Fridhagen
(Sverige, 1905-1993)

BERTIL FRIDHAGEN, matbord för Bodafors, Svenska Möbelfabriken

Ben och sarg av betsad ek. Skivor fanerade med teak. Två iläggsskivor a 50 cm. Längd 146. Bredd ca 89. Höjd 73 cm.

Åldersrelaterat slitage. Märken. Repor. Fläckar.

Utropspris
4 000 SEK