GALLERIMATTA, antik Kaukas, ca 510-515 x 92,5-98 cm.

Mörkblå huvudbård med stora stiliserade polykroma blommor. Smal röd huvudbård med blomranka.

Något ställvis hårt slitage, något smutsig, smärre fläckar, skador, hål, lagningar, kompletteringar. Skadade sidor.

Utropspris
2 500 SEK