Konst Klassisk konst
1244131
Karl Uchermann
(Norge, 1855-1940)
Karl uchermann,  olja på duk, signerad och daterad paris 1880.

KARL UCHERMANN, olja på duk, signerad och daterad Paris 1880.

Änder vid strandkant. 72 x 85 cm.

Krackelerad, sprickor.

Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist äldre måleri
+46 (0)739 400 801

Utropspris
20 000 SEK