ROYAL COPENHAGEN, matservisdelar, 42 delar, porslin, "Blå Blomst", Danmark.
Bestående av:
Serveringsfat, 8016, längd 33,5 cm.
12 fat, 8095, 21 cm (1 med nagg och spricka).
12 tallrikar, 8096, 23,5 cm (1 med ifyllt nagg).
9 skålfat, 8105, 20,5 cm.
6 assietter, 8093, 17,5 cm.
1 kanna, 8026, höjd 11,5 cm (kantlagning).
2 fat, 8124, längd 25,5 cm.
Smärre slitage. Få med skador.