Joan Miró, färglitografi. Signerad och numr 283/350.
"Constellations". 1959. tryckt hos Mourlot, Paris, utgiven av Pierre Matisse, New York. 30 x 24 cm, bladstorlek, 43,5 x 35,2 cm (Arches).
Kraftigt gulnad. Missfärgad efter passpartout. Ramad utan glas.