Rektangulär form. Coated canvas med beslag i metall, detaljer av läder. Bakomliggande inredning med utdragslådor och hänganordning med träribbor. Bredd 48, djup 53, höjd 125 cm. Nyckel finns.
Ställvis omfattande slitage. Märken. Fläckar. Smärre skador.