Stomme i björk. Fåtöljen klädd i grönt skinn och fotpallen i brunt skinn. Sitthöjd 43 cm. Fotallens sitthöjd 35 cm. Fåtöljens bredd 64, djup 104 cm. Pallens mått 63 x 36 cm.
Slitage. Senare klädsel Repor.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.