Diverse Övrigt
1247788
OTTO VON RIESENTHAL efter, fåglar, 29 litografier, 1894
Otto von riesenthal efter, fåglar, 29 litografier, 1894.

Rovfålar och ugglor. Blad ca 39,5 x 29 cm. Kromlitografier ur 'Die Raubvögel Deutchlands und des angrezenden Mitteleuropas', 1894.
Utgivna och litograferade av Th Fischer Cassel

Åldersrelaterat slitage.

Jan Ahlklo
Jan Ahlklo
Värderingsman
+46 (0)767 66 16 46

Slutpris
2 800
272
324
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (7 bud)
28 jul 21:50
2 800 SEK
28 jul 21:50
2 600 SEK
28 jul 21:50
2 400 SEK
28 jul 21:50
2 200 SEK
23 jul 6:46
2 000 SEK