1248257
MAT- och KAFFESERVIS, 27 delar, porslin. "tobacco leaf", Mottahedeh Collection, 1900-tal.
Mat- och kaffeservis, 27 delar, porslin. "tobacco leaf", mottahedeh collection, 1900-tal.

Bestående av:
17 fat, 22 cm (5 med nagg, 1 med spricka).
8 tallrikar, 27,5 cm (3 med nagg).
1 terrin med lock, längd 36 cm.
1 sockerskål, längd 16 cm.

16 extra fat medföljes.
samt
1 fat på fot, 26 cm, Mann.

Slitage. Några med nagg och spricka.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - V12
Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)707 15 77 12

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
3 400
330
393
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (10 bud)
5 aug 16:17
3 400 SEK
5 aug 14:44
3 200 SEK
5 aug 14:44
3 000 SEK
5 aug 14:44
3 000 SEK
5 aug 14:44
2 800 SEK