1248699
TAZZA, fem stycken, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Tazza, fem stycken, porslin. qingdynastin, 1800-tal.

Dekor i famille rosefärger, med motiv av växter, blommor. Höjd 6-8 cm.

Slitage. En med spricka.

Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)707 15 77 12

Slutpris
2 755
267
316
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (6 bud)
2 aug 17:22
2 755 SEK
31 jul 11:21
2 555 SEK
31 jul 11:21
2 508 SEK
30 jul 10:33
1 800 SEK
29 jul 7:38
1 000 SEK